מוקדי שירותי לקוחות של חברות הצריכה בישראל

שירות הלקוחות של חברת פרוטרום

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פרוטרום תעשיות בע"מ (באנגלית נקראת החברה Frutarom Industries Ltd.) היא חברה ישראלית המתמחה בייצור ושיווק של חומרי גלם לתעשיית הטעם והריח וכן בייצור ושיווק של תערובות טעם וריח לתעשיות המזון והקוסמטיקה.

במהלך המחצית הראשונה של שנת 2015 החברה התרחבה במהירות עצומה על ידי רכישה של שבע חברות שונות לרבות סונארום ההודית וטאורה האוסטרלית ואילו כיום נסחרים ניירות הערך של החברה בבורסה לניירות ערך בלונדון ובבורסה לניירות ערך בתל אביב.

החברה משווקת כיום את מוצריה בלמעלה ממאה ועשרים מדינות בכל רחבי העולם ומפעילה מרכזי ייצור ופיתוח בשלוש יבשות. בין היתר מפעילה החברה מפעלים גדולים בארצות הברית, באנגליה, בגרמניה, בשוויץ, בסין, בדרום אפריקה, תורכיה ועוד.

ההיסטוריה של חברת פרוטרום

אבל שורשיה של חברת פרוטרום נעוצים עמוק בשנות ה-30. למעשה כבר בשנת 1928 הגיע לישראל היזם של המפעל, מהנדס כימיה בשם יהודה ארטן, שרכש את השכלתו וניסיונו בתחום התעשייה הכימית בהולנד על מנת לבחון את האפשרות להקים את המפעל באזורים שונים בישראל. במהלך ביקורו בישראל בחן מספר אפשרויות להקמת המפעל הראשון של החברה ובסופו של דבר אבן הפינה הונחה בשנת 1934 במפרץ חיפה.

בתחילת דרכו ייצר המפעל, שהוקם הודות למספר משקיעים כמו לדוגמה פרופסור חיים ויצמן (נשיאה הראשון של מדינת ישראל), תמציות מפירות ומצמחים תוך זיקוק חומרי הגלם והפרדתם לצורך ייצור של חומרים תעשיית המזון והתמרוקים בעיקר. במקור המפעל ייצא את רוב רובה של התוצרת למדינות אירופה אך עם פרוץ מלחמת העולם השנייה עבר המפעל לשווק את תוצרתו לשוק המקומי בלבד ולחיילי הצבא הבריטי ששירתו באזור.

בשנת 1952 חברת פרוטרום נרכשה על ידי תעשיות אלקטרוכימיות ובשנת 1973 נרכשה על ידי משקיע אמריקאי ממוצא יהודי בשם ד"ר ג'ון פרבר. ג'ון פרבר הוא עדיין בעל השליטה הנוכחי בחברה. נכון לכתיבת שורות אלה מנכ"ל החברה הוא אורי יהודאי, היא מדורגת שישית בתחומה בעולם ושוויה מוערך בכתשעה מיליארד דולר. גאווה ישראלית.

החטיבות של חברת פרוטרום

המוצרים שמפתחת, מייצרת ומשווקת החברה מיועדים עבור תעשיית המזון והמשקאות, תעשיית התרופות, מזון הבריאות והמזון הפונקציונלי, תעשיית הקוסמטיקה, תעשיית תוספי המזון ועוד. החברה מעסיקה למעלה מאלף וחמש מאות עובדים בכל רחבי העולם במסגרת של זוג חטיבות מרכזיות להלן:

  • חטיבת הטעמים, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של Food Systems ו- Flavor Compounds (תמציות טעם).
  • חטיבת חומרי הגלם, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של רכיבי מזון פונקציונלי טבעיים, מיצויי טעם טבעיים, כימיקלים ארומטיים, שמנים אתריים ייחודיים, מוצרי הדרים, מייצבים טבעיים, שרפים ומיצויים טבעיים מצמחי מרפא.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו